Безпечний продаж деревини на вигідних умовах – як працюють публічні аукціони

Продаж деревини в Україні з 2020 року можливий через публічні аукціони. Це відкриває нові можливості для всіх учасників ринку та забезпечує прозорість операцій, відсутність зловживань. Взяти участь у такому аукціоні може кожен бажаючий. Для цього потрібно лише зареєструватися на акредитованому майданчику. З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale/.

Чому бізнес обирає публічні аукціони

Сьогодні об’єм деревини, котра реалізується через публічні аукціони, постійно зростає. Це логічно, адже такий формат співпраці вигідний, як для продавців, так і покупців:

  • економія фінансового ресурсу – через публічні торги можна отримати помірні ціни завдяки співпраці напряму с виробником сировини;
  • на майданчику проводяться публічні електронні аукціони (торги) сировиною найбільших лісгоспів країни;
  • участь незалежно від місця проживання – вибрати вподобані позиції може будь-який громадянин або компанія, що зареєструвалась на акредитованому майданчику Prozorro;
  • відсутність корупції та зловживань.

Аукціон Prozorro.Sale проводить електронний продаж будь-якої деревини, обсяг якої перевищує 150 куб. м, а початкова вартість – 200 тис грн.

Реєстрація на майданчиках

Сервіс акредитованих електронних майданчиків Прозорро максимально прозорий. Тут немає посередників, яким потрібно оплачувати відсоток від угоди. Мінімізуються ризики, які зазвичай пов’язані з оформленням угод на відкритому ринку, в том числі з продавцями, які використовують тіньові схеми.

Для укладення угод необхідно:

  1. підготувати документи (список встановлюється регламентом);
  2. попередньо отримати ключ (необхідний для подачі заявки);
  3. зареєструватися;
  4. пройти акредитацію;
  5. внести гарантійний внесок (у кожної позиції індивідуальний);
  6. дочекатися часу проведення заходу і діяти за обставинами.

Важливо на попередньому етапі детально ознайомитися з усіма пропозиціями, вивчити технічні характеристики об’єкта, врахувати всі можливі ризики, пов’язані з придбанням та подати цінову пропозицію. Це допоможе уникнути непорозумінь в майбутньому та отримати найвигідніші умови.